Zápasy
pá 20.9.2024 | Eva Šafranková

První domácí zápas Lvům nevyšel. S Kometou padli 1:2

Ani druhé utkání v nové sezoně body Lvům nepřineslo. Hradec sice na soupeře vlétl, ale jako první se v sedmé minutě prosadila Kometa. Vedení jí však dlouho nevydrželo, protože o dvě minuty později se premiérovým gólem v dresu Mountfieldu prosadil v přesilovce Ryan Dmowski. V prostřední části domácí nevyužili trestné střílení, a tak si pak Moravané znovu vytvořili jednobrankový náskok. Tento stav se ve třetí třetině plné emocí už nezměnil, Východočeši tedy podlehli Brnu 1:2.

Na začátku utkání působil živějším dojmem Mountfield, který na soupeře vlétl typickou aktivní hrou. Michal Postava musel být více pozorný, ale všechny střely soupeře vychytal. Lvi dostali k dispozici přesilovku, jenže během ní téměř nic nevymysleli a po jejím skončení za to byli potrestáni. Na konci sedmé minuty ujeli do přečíslení hostující Marek Ďaloga a Jakub Flek, který napodruhé překonal Filipa Novotného – 0:1. Jednogólový náskok Kometě moc dlouho nevydržel, protože o dvě minuty později již početní výhodu domácí proměnili. Ryan Dmowski pálil z první a z pravého kruhu propálil Postavu – 1:1. Tento Američan si tak připsal první gól v hradeckém dresu.

Východočeši mohli stav duelu překlopit na svoji stranu. Martin Štohanzl pálil v přečíslení z levé strany, brankář Brna se však stihl přesunout včas. Hokejisté z jihomoravské metropole i zpod Bílé věže si několik příležitostí vytvořili, ale oba strážci svatyně pokaždé podrželi své týmy. V prostředním dějství nejprve Graeme McCormack vyslal dělovku, která skončila na brankové konstrukci, záhy to zkoušel na opačné straně Marek Ďaloga, avšak ani on neuspěl. Poprvé v zápase šli Hradečtí do čtyř, oslabení ale zvládli ubránit. Po jeho vypršení naskočil Jordann Perret z trestné lavice na led, přihrál najíždějícímu Patriku Miškářovi, na jehož pokus musel Postava reagovat ramenem.

Přestože byl Radovan Pavlík v samostatném úniku faulován, po jeho zakončení skončil puk na levé tyčce. K trestnému střílení se postavil Ryan Dmowski, který mířil mezi betony, podruhé v tomto mači však na Postavu nevyzrál. Zato Brňané šance dokázali přetavit v gól. Ve 30. minutě rána Tomáše Bartejse od modré sice mezi třemi tyčemi neskončila, následná dorážka už ano. Ex-hradecký Lukáš Cingel totiž pohotově doklepl kotouč za ležícího Novotného – 1:2. Kometa mohla navýšit náskok, jenže ani druhou početní výhodu nevyužila. Mountfield se od samého začátku třetí periody hnal za vyrovnáním, Michal Postava však proti dorážce Graema McCormacka z těsné blízkosti zasáhl betonem.

Naopak hostující celek se do útoku tolik nehnal a snažil se hubený náskok pohlídat, což se mu poměrně dařilo. Postupně se ale na ledě začalo přitvrzovat a emoce vyplouvaly na povrch. Moravané se na chvíli dostali do pásma, kde se ukázal Kristián Pospíšil, jehož pokus z mezikruží propadl Novotnému mezi betony, poté se však puk odrazil od výstroje pryč. Lvům se situace trochu zkomplikovala, po nedovoleném zákroku byl do konce utkání vyloučen Ryan Dmowski. Pětiminutové oslabení přečkali domácí bez úhony, a proto měli následně příležitost vyrovnat a zkusili to i s odvoláním Novotného na střídačku. Zdramatizovat vývoj se už Hradci ale nepovedlo a na Kometu nakonec nestačil 1:2. Další duel čeká Lvy už v neděli s Libercem! A to opět na domácím ledě.