Zápasy
před 3 dny | Eva Šafranková

Domácí vítězná série pokračuje! Hradečtí porazili Litvínov 2:0

Pátá výhra za sebou! Aktivnějším týmem byl Mountfield, ale ani Verva příliš nezaostávala a k vidění byly zajímavé šance od obou celků. Na první gól se však čekalo až do 34. minuty, kdy se prosadili domácí zásluhou Ryana Dmowského. Těsné vedení si dokázal Hradec pohlídat a navýšil ho čtyři minuty před koncem díky dorážce Oskarse Batny. Lvi tak zdolali Litvínov 2:0 a připsali si osmý domácí úspěch v řadě. Stanislav Škorvánek navíc zaznamenal třetí čisté konto v sezoně.

Mountfield byl zpočátku utkání aktivnější a měl také příležitost si již ve třetí minutě zahrát početní výhodu. V ní nejvíce zahrozil z mezikruží Alex Tamáši, který pálil z první, ale Šimon Zajíček si místo mezi betony pohlídal. Úspěšná nebyla ani rána Radovana Pavlíka, jenž po kombinaci s Adamem Novotným zakončil bekhendem do betonu Zajíčka. Litvínov zvládl ubránit i druhé oslabení a poté se sám ukázal. Filip Sandberg to zkusil z levého kruhu, avšak na Stanislava Škorvánka nevyzrál. Lvi se značnou část periody drželi více na puku, jejich střely ale neskončily na místě určení. Platilo to také o možnostech Ryana Dmowského.

Ten nejprve z těsné blízkosti minul Zajíčkovu klec a přečíslení dvou na jednoho, ve kterém se ocitl s Connorem Bunnamanem, dopadlo podobně. Domácí gólman se slovenskou národností příliš mnoho práce neměl, šly na něj totiž jenom čtyři střely, zato na jeho protějšek jich letělo o deset víc. Na konci třetiny si však připsal důležité zákroky a podržel svůj tým. V úvodu prostředního dějství se pro změnu vylučovalo na opačné straně, Verva tak měla k dispozici dvakrát po sobě přesilovku. Žádnou z nich však neproměnila. Zajíček musel být dokonce pozorný, když na jeho hrudi skončil pokus Jordanna Perreta. Daleko od skórování nebyl hostující Petr Koblasa, který stál u levé tyče, zařízení ale netrefil.

V početních výhodách se ani jeden celek neprosadil, šest vteřin po vypršení litvínovského trestu však Hradečtí udeřili. Po vyhraném buly ve 34. minutě se tlačili do brankoviště, kde se kotouče zmocnil Ryan Dmowski, jenž překonal Zajíčka mezi betony – 1:0. Východočeši chtěli vedení navýšit, na ránu Davida Šťastného ale reagoval hostující strážce svatyně vyrážečkou. V závěru periody to byli opět Chemici, kteří dostali soupeře pod tlak, Škorvánek ovšem i tentokrát odolal. Také poslední třetina začala vyloučením, toho však Lvi nevyužili, protože se nedokázali udržet v útočném pásmu. O chvíli později se jim to povedlo a ve výborné pozici se ocitl Patrik Miškář, jenže z předbrankového prostoru nezamířil pod horní tyč.

Mountfield se nechtěl spokojit s jednogólovým náskokem, a proto se snažil co nejvíce pobývat v útoku. Severočeši se naopak hnali za vyrovnáním, a tak se hra poměrně přelévala z jedné strany na druhou. Vše se mohlo změnit osm minut před koncem, když Matúš Sukeľ vyslal v přesilovce dělovku z levého kruhu, až Škorvánkovi vypadla hůl z ruky. Když to tedy nevyšlo Litvínovu, tak se radovali svěřenci Tomáše Martince. David Šťastný projel po levé straně, poradil si s defenzivou Vervy a jeho bekhend skončil na levé tyčce. Tam se objevil Oskars Batna, který pohotově dorazil kotouč za bezmocného Zajíčka – 2:0. Chemici usilovali o zdramatizování vývoje, což umocnili odvoláním gólmana, jenže kýžené trefy se nedočkali. Hradec tak zapsal osmou domácí výhru v řadě, navíc Stanislav Škorvánek mohl slavit třetí vychytanou nulu v ročníku. Pětizápasovou domácí sérii zakončili Lvi s pěti zářezy v řadě a o první venkovní body se pojedou rvát do Brna.