Zápasy
čt 10.10.2024 | Natálie Poláčková, Tomáš Prodělal

Bojovný výkon nestačil. Hradec v Boleslavi padl těsně 1:2

Zápasy Hradce s Boleslaví tradičně slibují tuhý a litý boj a ve čtvrtek tomu nebylo jinak. Úvod utkání přinesl několik vyloučení na obou stranách, což znamenalo také góly. Graeme McCormack otevřel skóre, jenže Bruslaři vzápětí srovnali. Stav 1:1 vydržel až do třetí třetiny, kdy soubojové chvíle rozčísla úspěšná dorážka domácích. Mountfield Středočechy zmáčkl, ale k bodům už cestu najít nedokázal, a tak si na první výhru na ledě soupeře bude muset ještě počkat.

V prvních minutách utkání na tom byl herně lépe Hradec, který se držel na puku a domácí k nadějnější akci pustit nechtěl. Bruslařům nepomohly ani dva fauly, které vyústily ve třicet vteřin přesilovky hostí pět na tři, ti však nabídnutou šancí nezužitkovali. Pak ale na trestnou lavici zamířil další ze svěřenců trenéra Krále, a Lvi už se mohli radovat. V čase 11:03 síť za Furchem rozvlnil Graeme McCormack poté, co se od modré trefil pod lapačku domácího gólmana. Pak odešel na trestnou Adam Novotný, jehož prohřešek přetavili Středočeši ve vyrovnání. Šest minut před koncem první části dostal Petr Čajka puk do předbrankového prostoru, kde stál nehlídaný a Filipa Novotného neměl nárok.

Úvod druhé části svižně plynul a po chvíli se mohl Hradec znovu dostat do vedení poté, co se Jakub Pour ocitl sám před bránou, ve střele mu nakonec zabránil jeden z domácích hráčů, který mu strčil do hokejky. Mountfield nadále vytvářel tlak na Furcha, leč neúspěšně. Ani domácí nezůstali bez střel, ve 28. minutě dostal Doležal puk na kruh, odkud si ke střele trochu sjel, puk přesně mířil do lapačky muže v bráně. Velkou příležitost Bruslařům zařídil Lakatoš, který šel proti Pavelkovi, kterého nakonec přebruslil. Nestačilo to však k pořádné střele a Novotný zasáhl. O dvě minuty později se k akci dostal i Suchý, jenž těsně před bránou pálil z otočky, puk rovněž skončil pouze na výstroji gólmana.

Na puku se drželi spíše hostující hokejisté, puk za zády Furcha neskončil. A to ani přes samostatnou akci Radovana Pavlíka, který se po střele před bránou pokusil i o dorážku, Ryan Dmowski zase z úhlu nastřelil jen břevno. Čtyři vteřiny před koncem prostřední periody trefil Jakub Pour loktem Petra Gewieseho a musel předčasně do sprch. Filip Novotný se proti všem střelám, které letěly k jeho kleci, vyznamenal. Po opravení závady na plexiskle se mohlo pokračovat ve hře, tu nakonec přerušil zákrok hradeckého gólmana.

Následně už šli Lvi do plného počtu, ale to nic nezměnilo na tom, že se hokejistům v zeleném dařilo držet v útoku. Hráči s okřídleným šípem na hrudi využili převahy z přesilovky a skórovali. V čase 47:15 se mohl radovat především Jan Buchtele, ten zametl za čáru od tyče odraženou střelu Lakatoše. Oskars Batna dostal o pouhé dvě minuty později možnost po tlaku k vyrovnání, když měl před sebou prázdnou klec, ale touš šel od jeho brusle těsně mimo. Vynikající brankář Novotný držel Hradec, ten však dvě a půl minuty před koncem musel do čtyř a výrazně si ztížil cestu za vyrovnáním. Boleslav mohl zařídit uklidnění Skalický, ale při doklepnutí do odkryté klece mu odjel puk. Lvi se ke hře v šesti dostali až v posledních vteřinách a úspěch už neslavili, stále tak čekají na první venkovní body. Navázat na domácí výhru s Pardubicemi budou chtít v neděli proti Českým Budějovicím.