Zápasy
před 3 dny | Daniel Krátký

Hradec padl s Norimberkem 2:3, v sobotu zabojuje o bronz

Zápasové menu

V semifinále Gäuboden Cupu ve Straubingu hradečtí hokejisté padli s Norimberkem. V bojovném utkání se nejprve ujali vedení hokejisté z Německa, kuriózní trefa Petra Kaliny a dorážka Aleše Jergla v přesilovce pak překlopila vedení na stranu Východočechů, jenže německý tým rychle srovnal a ve třetí třetině rozhodl. Hradec se tak utká v sobotu s jedním z dua Straubing & Ingolstadt o bronz.

Měli jsme špatný vstup do utkání – prvních deset minut nás soupeř tlačil, přehrával, všude byl rychlejší a dostal se do vedení. Potom jsme hru vyrovnali, zlepšili pohyb a postupně začínali mít maličko navrch. Což vyústilo v kuriózní gól Kaliče. který před střídáním nahodil velkým obloučkem puk, gólmanovi se to možná ztratilo ve světlech a zapadlo to až za něj. Gól byla odměna za snahu a píli. Ve druhé třetině jsme byli jednoznačně lepší, měli hodně šancí, ale momentálně nás stále trápí koncovka. Nejsme schopní puk hlavně z předbrankového prostoru dostat do brány. Gól jsme nakonec vstřelili v přesilovce, ale hned v dalším střídání jsme inkasovali, což je velká chyba, tohle si musíme pohlídat. Začátek třetí třetiny navázal na druhou dvacetiminutovku: Soupeře jsme tlačili, ale bez efektu. A naopak soupeř vytěžil z minima maximum, proměnil svou šanci a vedl 3:2. S čímž jsme se snažili něco udělat, ale oni nás prakticky k ničemu moc nepustili. Navíc jsme byli v posledních deseti minutách dvakrát vyloučení, a to nás asi stálo i výsledek, neměli jsme totiž šanci se dostat do většího tlaku, zkusit power-play. Soupeř si to pohlídal.