Zápasy mládeže
včera | Eva Šafranková

Zpět na vítězné notě! Junioři porazili Plzeň 1:0 po nájezdech

Zápasové menu

Hradecká juniorka potřebovala po třech domácích porážkách zabrat, a to se jí povedlo. Zápas proti plzeňské Škodovce se nesl již od počátku ve vyrovnaném duchu, což potvrdil i celkový počet střel. V duelu se vylučovalo dohromady pětkrát, avšak žádný z týmů se v početní výhodě neprosadil. Bezbrankový stav vydržel po uplynutí 65 minut, a tak musely rozhodnout nájezdy, ve kterých Lvům dva body přisoudil slovenský útočník Alex Gašo.

Utkání začalo neobvykle, již po čtyřech vteřinách hry se totiž Plzeň provinila. Mountfield po dobu trvání početní výhody předváděl zajímavé kombinace, avšak ji nevyužil. Poté, co se hostující hráč vrátil z trestné lavice, byli Východočeši aktivnější a motali svého soupeře v pásmu. Adam Černý tak byl v plné zátěži, ale se všemi střeleckými pokusy Lvů si poradil. Indiáni se dostali do tempa díky přesilovce, když Tobiáš Vítek nedovoleně vrazil na hrazení Matyáše Cíchu, který byl značně otřesen. Jan Kasal předváděl skvělé zákroky a svůj tým podržel i v situaci, kdy z první pálil Matyáš Borák. Hradecký brankář se však stihl přesunout včas.

Ve druhé polovině úvodní třetiny tempo opadalo a žádný z celků nedokázal výrazně zahrozit. Mohlo se to změnit v posledních dvou minutách, kdy měli domácí k dispozici další přesilovou hru. Škodovka se ale bez problémů zvládla ubránit a i nadále platilo bezbrankové skóre. Prostřední dějství pokračovalo v podobném duchu jako to předcházející. Západočeši šli pykat již potřetí v tomto duelu, Hradečtí však znovu prováhali. Z úhlu to zkusil Tobiáš Vítek, puk skončil jen na betonech Černého. Početní výhody nebyly dominantou ani jednoho týmu, po skončení té plzeňské mohli právě hosté udeřit, Petr Makovec ale z dorážky neuspěl.

Poté k vidění mnoho nebezpečných šancí nebylo. Mountfield se snažil o založení útočných akcí, jenže kotouč místo určení nikdy nenašel. O něco lépe na tom byli hokejisté v modrých dresech, kteří si vypracovali několik slibných protiútoků, avšak Kasala nepřekonali. Do třetí dvacetiminutovky vstoupili ve svižném tempu Lvi, kteří se pokoušeli otevřít gólový účet zápasu, ale Valdis Dommers neusměrnil hrací předmět mezi betony Černého. Nepovedlo se to ani domácímu obránci Štěpánu Černému, jehož nahození od modré proletělo těsně kolem levé tyče.

Indiáni přidali postupně na obrátkách, souvislejší tlak si ovšem nevytvořili. Totéž platilo o Hradci, a hra se tak hodně přelévala z jedné strany na druhou. Rozhodnout tento mač mohli Západočeši z přečíslení, v klíčovém okamžiku ale Petr Makovec netrefil kotouč. Obdobně dopadlo i přečíslení dvou na jednoho svěřenců Martina Vágnera a Jana Zachrly. Jaroslav Prášek vybídl nikým nehlídaného Patrika Hendrycha, jenž měl před sebou odkrytou klec, avšak přestřelil. Když neuspěl ani Kevin Coufal, který tváří v tvář nepropálil Kasala, následovalo prodloužení.

V něm se kotouče jako první ujal Mountfield, nikam ovšem nepospíchal. Jednu z jeho útočných akcí zakončil Tomáš Hora, jehož střela byla zblokována do ochranné sítě. Naopak Škodě se podařilo déle udržet v pásmu, kde zaúřadoval Jakub Šiler. Hostující forvard mířil mezi betony, ale Kasal je sklapl včas. Nic dalšího se už v pětiminutovém nastavení nestalo, a tak přišly na řady samostatné nájezdy. V nich se více dařilo Lvům, kteří se prosadili dvakrát, zato Plzeň ani jednou. O vítězný a zároveň jediný gól se postaral Alex Gašo, jenž rozhodil Černého a zakončil forhendem. Východočeši tedy po třech nezdarech v řadě zvítězili 1:0.