Zápasy mládeže
včera | Eva Šafranková

Obrat byl blízko. Dorostenci padli s Třincem 2:3 po nájezdech

Zápasové menu

Dorost obrat nedokonal. Neuběhly ani dvě minuty a Oceláři se už radovali z gólu. Aktivnější Mountfield nemohl najít recept na hostující defenzivu, aby se ve druhé třetině prosadili Slezané v přesilovce. O náskok se ale sami částečně připravili, když hradecké nahození srazili do vlastní klece. Domácím se podařilo ve 49. minutě vyrovnat, mohli i zvrátit vývoj na svoji stranu, což se nepovedlo. Po prodloužení přišly na řadu samostatné nájezdy, v nichž byl úspěšnější Třinec. Lvi tedy padli 2:3 a poprvé v sezoně si připsali dvě prohry v řadě.

Začátek zápasu vyšel lépe Třinci, který již ve druhé minutě skóroval. Nejednalo se o nijak nebezpečnou situaci, od modré čáry pálil Tadeáš Chalupa, který překonal Filipa Růžičku. Hradecký gólman měl kvůli cloně Michala Lazovského zakrytý výhled – 0:1. Domácí se tím nenechali zaskočit a hned si vytvořili několik výrazných šancí. Nejprve Vojtěch Bulat v přečíslení vybídl Jaroslava Šedivého, ten však v klíčovou chvíli promáchl. Před stejným útočníkem poté zívala odkrytá klec, ale Denis Čelko natáhl hokejku k tyči, čímž zachránil svůj celek před inkasováním. Východočechům nepomohla ani dvojnásobná přesilovka trvající 67 vteřin, ačkoliv se po celou dobu drželi v útočném pásmu.

Totéž platilo i v dalších minutách, kdy byl Mountfield aktivnější a snažil se ohrozit Čelka. Ve většině případů si však Oceláři poradili a možné nebezpečí rychle zažehnali, což se jim dařilo díky dobré defenzivní činnosti. Prostřední dějství bylo zahájeno lehkými útočnými náznaky z obou stran, žádné z nich se ovšem nepodařilo více zahrozit. Povedlo se to až Slezanům v početní výhodě, kterou ve 27. minutě využil Jan Hrček. Hostující asistent kapitána se z levého kruhu trefil nad Růžičkovo rameno – 0:2. Nechybělo mnoho a Třinečtí mohli navýšit vedení. Dorážka Reného Řeháka z těsné blízkosti proletěla podél brankové čáry, puk za ní ale neskončil.

Lvům se trochu vytratil aktivní přístup, který je zdobil v předchozí třetině, a dělalo jim problém přejít přes útočnou modrou. Mohli se do toho znovu dostat v přesilové hře, jenže během ní prakticky nic nevymysleli a Oceláři se několikrát osvobodili. Na konci 37. minuty k nim ale štěstí nebylo přikloněno, po nahození Radka Vencla vznikl totiž před Čelkem zmatek a obránce v červeném dresu si srazil kotouč do vlastní brány – 1:2. Na tuto trefu mohl Hradec navázat na počátku třetí dvacetiminutovky, avšak ani čtvrtou početní výhodu v utkání nevyužil. Dlouho ho to mrzet nemuselo, v přečíslení dvou na jednoho po přihrávce Jaroslava Šedivého bez problémů zakončoval do poloprázdné svatyně Adam Hlaváček.

Teprve podruhé v duelu šli na trestnou lavici pykat domácí, tentokrát soupeři téměř nic nedovolili, dokonce sami zahrozili, Denis Čelko si ale v těžké chvíli poradil. Po uplynutí trestu to zkoušel Dominik Řípa z otočky, Filip Růžička však vytasil beton včas. Obrat Východočechů mohla dokonat dvojice Vojtěch Bulat a Jaroslav Šedivý, jenže proti pokusu druhého jmenovaného třinecký strážce svatyně efektně zasáhl lapačkou. I další střelecké možnosti přicházely z hokejek Mountfieldu, Čelko ale pokaždé podržel svůj tým. V posledních minutách periody už nikdo nikam nespěchal, a tak se šlo za nerozhodného stavu do prodloužení.

V něm se nic příliš významného neudálo. Na kotouči se sice drželi více Hradečtí, avšak byli poměrně opatrní a do žádných větších akcí se nepouštěli. Denis Čelko musel být pozorný, když z levého kruhu pálil Radek Vencl, jehož ránu vyrazil ramenem. Na betonech skončila i střela beka Karla Studnického. V samostatných nájezdech nakonec uspěli hokejisté z východu republiky, kteří se prosadili dvakrát, naopak Mountfield pouze jednou. O vítězný gól se postaral Jakub Blahuta. Lvi tedy podlehli Ocelářům 2:3 a připsali si třetí nezdar z osmi odehraných zápasů.