Zápasy mládeže
pá 20.9.2024 | Redakce

Juniorům se pod Ještědem nevedlo. S Tygry padli 1:5

Zápasové menu

Hradeckým mladíkům se nevyvedl vstup do utkání, když inkasovali už v čase 0:56. Na to se Mountfieldu podařilo zareagovat prostřednictvím Vojtěcha Aschenbrennera, který si upevnil pozici nejlepšího střelce. Od té doby však měli vše pevně v rukou Bílí Tygři, jimž se ve 35. minutě po dalších čtyřech gólech podařilo vyhnat Kasala z branky a zbytek vyhroceného mače už si ohlídali. Lvi tak padli 1:5. Šanci na reparát mají v sobotu v Boleslavi.

Na první přesný zásah se navíc nemuselo čekat kterak dlouho. Pobídka skrz celé střední pásmo přesně našla Davida Rozsívala, jehož postup vpřed a následná bekhendová střela sklidila úspěch. V polovině sedmé minuty bylo ale vyrovnáno, a to po rychlé kombinace na brankovišti, díky které zaznamenal gól Vojtěch Aschenbrenner.

To ale nebylo z první třetiny vše. Těsně po její polovině si totiž šelmy vzaly vedení zpět. Jakub Seidl se v útočné třetině zmocnil kotouče a z pravého kruhu nachytal hradeckého brankáře střelou na přední tyč.

Také prostřední třetina se nesla v libereckém duchu, a to zejména v pasáži kolem prostředku utkání. Nejprve totiž navýšil vedení pohotovou dorážkou Luboš Stahoň, načež se stejný hráč postaral i o tu další, když svůj únik zakončil střelou pod víko.

Následně si šelmy zahrály také početní výhodu. Její první část, jednalo se o trest 2+2, netrvala ani deset vteřin, protože dělovku Daniela Pekaře dorazil za Kasalova záda Marek Šťástka. Závěrečná dvacetiminutovka už další góly nenabídla.

Marek Záruba 26 8 0 8 100,00 0 0

U Hradce jsme věděli, že je to silový a brejkový tým, tomu jsme také přizpůsobili přípravu. Jsem moc rád za to, jak jsme to zvládli, protože výsledek 5:1 vypadá jednoznačně, ale bylo to opravdu těžké utkání. Kluci se drželi plánu, který jsme si dali a plnili ho až do poslední minuty. Jediná výtka by byla nezvládnutá situace při vyrovnávacím gólu, ale jinak tým zaslouží velkou pochvalu.