Zápasy
dnes | Tomáš Kalas

Juniorka dotahovala marně, karlovarské Energii podlehla 2:3

I druhý domácí zápas posledního zářijového víkendu skončil pro hradecké juniory bez bodu. Proti Karlovým Varům sice dokázali rychle zareagovat na brzký gól hostí, jenže Západočeši ve vyrovnaném duelu odskočili na konci 47. minuty do vedení 3:1. Domácí přitom nebyli daleko od srovnání, z nedisciplinovanosti Energie ale vytěžili jenom snížení na konečný výsledek 2:3.

Zápas začal ve velmi divokém tempu. Poprvé se měnilo skóre už po 37 sekundách, když byl rychlý výpad Filipa Krajčíka po levém křídle gólový. Jenže přesně na konci úvodní minuty Hradečtí odpověděli. Střílené nahození Jakuba Aschenbrennera tečoval nešikovně jeden z karlovarských obránců a puk letěl do protipohybu Oršuláka. Domácí byli aktivnější, měli více ze hry a gólman Energie se musel činit. V polovině 18. minuty podržel svůj tým proti Jónovi, který zůstal nepokrytý před brankou.

Západočeši přečkali i oslabení v samotném závěru první dvacetiminutovky. Nejnebezpečněji se jevila Vojtěchem Aschenbrennerem tečovaná Černého střela, která ale zamířila těsně nad břevno. I na startu druhé třetiny se museli bránit po trestu pro Donota, paradoxně ale v něm byli nebezpečnější. Záruba, jenž nastoupil poprvé v sezoně jako jednička, v polovině 23. minuty vychytal Pelikána, kterému připravil střeleckou pozici Varvařovský.

Energie se mohla dostat do hry taktéž v početní výhodě, blízko byl Janata, jenže v předbrankovém prostoru neměl dostatek času na zakončení. Na začátku 34. minuty si ale varský útočník spravil chuť. Varvařovský připravil pozici pro únik právě Radka Janaty, který si před Zárubou bez potíží poradil a hosté tak šli do vedení. To navýšili na konci 47. minuty. Dobré střídání korunovalo zakončení Vojtěcha Steklého z mezikruží, jenž poslal puk přesně k tyči. Vary byly rázem na koni, Janata hned v následujícím střídání druhý gól z úniku nepřidal, Dykova střela z poloviny 51. minuty skončila na spojnici.

Hradec měl velkou šanci v polovině 55. minuty, to však hosty podržel proti dorážce Vyviala Oršulák. Nedisciplinovanost Západočechů však značila drama až do posledních minut. Pelikán pobyl na trestné lavici zhruba půlminutu, když důraz na brankovišti vynesl snížení z hole Vojtěcha Aschenbrennera. V závěru to tak domácí logicky zkusili bez gólmana, v posledních deseti sekundách navíc měli k dispozici herní situaci 6 na 4, Zámečník ale v úplném závěru zakončil do Oršuláka, a tak po páteční prohře nezískali Lvi body ani v sobotu.