Zápasy mládeže
včera | Eva Šafranková

Dva slepené góly a třetí nula Růžičky! Dorost porazil Jihlavu

Zápasové menu

Vyrovnaný boj pro Lvy! V první a druhé třetině se rozdalo mnoho trestů, a hrálo se tak především v nerovnoměrném počtu. Žádnému z týmu se však v početní výhodě nepodařilo skórovat a stav zůstával dlouho bezbrankový. Měnil se až na začátku třetího dějství, kdy si během dvou minut vytvořil Hradec dvougólový náskok, na který se Dukla snažila odpovědět, ale neúspěšně. Naopak Mountfield zpečetil výhru trefou do prázdné brány a s Jihlavou si poradil i podruhé v sezoně, tentokrát 3:0.

Na první vyloučení v utkání se nemuselo dlouho čekat, již ve druhé minutě totiž šli pykat domácí. Jihlava ale v nabídnuté přesilovce téměř nezahrozila. Následoval souběžný trest, a pokračovalo se tak v pěti hráčích na obou stranách. V této situaci vypálil z levého kruhu Vojtěch Bulat a o dorážku se snažil Adam Hlaváček, avšak nadvakrát Patrika Bicana nepřekonal. Trestná lavice nezůstala dlouho prázdná, dvakrát po sobě na ní usedli hostující obránci. První početní výhodu nesehrál Hradec vůbec špatně, skoro celou dobu se držel v pásmu, na Bicana ale nevyzrál.

I nadále byl k vidění převážně nerovnoměrný počet hokejistů, jenže žádnému týmu se nepodařilo vytvořit výraznou příležitost a skóre zůstalo bezbrankové. Mohlo se změnit v 19. minutě, kdy Tomáš Pešl vyslal ránu z mezikruží, puk skončil přímo v lapačce Filipa Růžičky. Dukla si do prostředního dějství přenesla přesilovou hru, ale ani tentokrát ji nevyužila i kvůli dobré obraně Mountfieldu. Za Lvy se poté ukázal Martin Václavíček, na jehož pokus reagoval Bican ramenem. Záhy se do protiútoku řítil Martin Kouba, který však zařízení netrefil. Stejně to dopadlo s dorážkou Ondřeje Havleny z těsné blízkosti.

Zajímavé šance postupně přibývaly a plno práce měl zejména Růžička, ten ale pokaždé svůj mančaft podržel. Daleko od prvního gólu nebyl Jaroslav Šedivý, avšak jeho střela ze slotu skončila na brankové konstrukci. Rozhodčí opět udělovali několik trestů, domácí si dokonce zahráli dvojnásobnou přesilovku trvající téměř dvě minuty, jenže nic překvapivého nevymysleli a kotouč za Bicanova záda nedostali. Povedlo se jim to až zkraje třetí dvacetiminutovky, když si osamocený Vojtěch Bulat rozhýbal jihlavského gólmana a kotouč zasunul k levé tyčce – 1:0. Když se celek z Vysočiny v podání Davida Zmrhala nedostal na dostřel, byli to opět Východočeši, kteří se prosadili.

Adam Hlaváček vybídl najíždějícího Jaroslava Šedivého, jenž se trefil do protipohybu Bicana – 2:0. Hosté se nenechali zaskočili a usilovali o snížení, což se jim málem povedlo, ale proti stál bezchybný Růžička. Platilo to také v případě, když vystřelil Ondřej Havlena a jeho ránu vyrazil hradecký strážce svatyně vysoko nad sebe. Dukla v závěru odvolala Bicana na střídačku a zkusila to v šesti, Východočeši si však vedení dokázali pohlídat. Dokonce ho navýšili na 3:0, když puk do prázdné klece dopravil Jaroslav Vondruška. Lvi tak zdolali soupeře z Vysočiny i podruhé v ročníku a Filip Růžička mohl slavit třetí vychytanou nulu.