Zápasy mládeže
včera | Tereza Medková

První výhra v sezoně! Dorost přehrál v malé hale Duklu 5:2

Zápasové menu

Hradecký dorost získal první výhru sezony. Lvi šli v prvním zápase na domácí půdě do vedení po střele Jaroslava Šedivého. Ve druhé periodě na něj navázal Václav Dostálek, ale Dukla se vrátila do hry a srovnala skóre. Třetí část patřila Mountfieldu, kdy viditelnou převahu zúročil Andrej Adamkov a ke konci se k němu přidali ještě Vojtěch Bulat a Vojtěch Urlich. Svěřenci Jiřího Janouška si tak mohli poprvé oslavně zakřičet v kabině.

První třetina začala lépe pro Hradecké, když Ondřej Pavelka nahrál zpoza brány Jaroslavu Šedivému, který vypálil pod břevno a nekompromisně otevřel skóre – 1:0. Následovala šance Jihlavy, při které se David Zmrhal prokličkoval před bránu, ale byl neúspěšný. Nevyšel mu ani druhý pokus, ten skončil na hrudi Filipa Růžičky. V sedmé minutě domácí tým získal přesilovku. Největší příležitost při ní měl Filip Klíma, který nahrával Adamovi Hlaváčkovi, a ten trefil vyrážečku. Krásným zákrokem se blýskl brankář Jihlavy Patrik Bican, který zastavil možnost Václava Dostálka, jenž měl před sebou prázdnou bránu. Přesilovou hru si vyzkoušeli i hosté, kteří ji rovněž nedovedli do zdárného konce. První část skončila šancí Myroslava Spaskina, který hned po vhazování vyzkoušel pozornost maskovaného muže, ale skóre nezměnil.

Prvních pár minut druhé dvacetiminutovky bylo vyrovnaných a do šancí se dostávaly oba týmy. Po zaspání Jihlavy a chybném střídání se prosadil Václav Dostálek trefou do odkryté klece, jemuž v brejku dvou na nikoho asistoval Martin Sedláček – 2:0. Následoval samostatný únik Jaroslava Šedivého, ten byl faulovaný a Hradec získal trestné střílení, které po bekhendovém blafáku poškozeného dopadlo neúspěšně. Po přihrávce Davida Zmrhala se dostal do šance Matyáš Lédl, ten ale promáchl a propásl šanci do prázdné brány.

V desáté minutě došlo ke změně hradeckých brankářů, kdy do hry nastoupil Oliver Vítek, který poprvé debutoval v dorostenecké kategorii. Zanedlouho ho opět vystřídal Filip Růžička, šlo totiž jen o výměnu uvolněného nože. Následovala vyrovnaná hra, která se přelévala ze strany na stranu. Hosté snížili na rozdíl jednoho gólu, když Matyáš Lédl vyhrál buly a nahrál volnému Martinu Koubovi, který se trefil pod víko – 2:1. Petr Kubín získal u červené čáry kotouč, jel osamocen na bránu, poslal střelu na brankáře a ta nějakým způsobem propadla do brány domácího Růžičky, obě branky dělilo jen 68 sekund – 2:2.

Finální perioda začala krásným zákrokem Alberta Ždimery, který vychytal hradeckého kapitána Klímu před odkrytou klecí. Svěřenci Jiřího Janouška postupně přidávali otáčky a stali se jasně lepším týmem. Filip Brůna zpoza brány nahrál Jaroslavovi Šedivému, ten ale netrefil prázdnou bránu a skóre zůstalo vyrovnané, ne však na dlouho. Domácí, se po odrazu puku od mantinelu a bleskového reflexu Andreje Adamkova, který zametl touš k bližší tyči, dostali do vedení – 3:2. A zanedlouho se Lvi radovali znovu. Vojtěch Bulat uzmul puk ve středním pásmu, pláchl obraně a bekhendovým blafákem překonal brankáře – 4:2. Následoval ho Vojtěch Urlich, který se trefil mezi betony Ždimery a stvrdil výhru gólem na konečných 5:2. V přípravě nyní dorostence čeká mač s havlíčkobrodskými Rebely, ten začíná v pátek o půl čtvrté.